Witamy!

Serdecznie zapraszamy do korzystania z naszych usług.

Nasza misja

Służyć naszym klientom wiedzą i doświadczeniem, zapewniając najlepszą ochronę ubezpieczeniową.

Ubezpieczenia OCP

ubezpieczenia OCP

Aby uzyskać ofertę na ubezpieczenie OCP prosimy o kontakt z naszym biurem (dane po kliknięciu w link).

Firmy ubezpieczeniowe wychodząc naprzeciw nowopowstającym przedsiębiorcom świadczącym usługi przewozowe, dostosowują swoją ofertę ubezpieczeniową do specyficznych wymagań rynku. Warto podkreślić, że główne towarzystwa oferujące to ubezpieczenie stosują zupełnie odmienną politykę kalkulowania ryzyka i wyliczania składek. Oznacza to duże korzyści dla klientów, szczególnie tych rozpoczynających działalność, ponieważ mogą skorzystać z tańszej oferty.

Jakie są zatem podstawowe różnice w ofertach największych towarzystw ubezpieczeniowych oferujących ubezpieczenie OCP? Przedstawimy w skrócie ubezpieczenie proponowane przez głównego gracza na rynku - PZU S.A. i depczące mu po piętach STU Ergo Hestia S.A. Warto przy tym podkreślić, że są to obecnie dwaj najwięksi ubezpieczyciele w Polsce, więc w obu przypadkach nie ma problemów z wypłatami. Jakie są zatem różnice pomiędzy ofertami ubezpieczenia OCP oferowanego przez oba towarzystwa ubezpieczeniowe?

Pierwsza różnica polega na innym sposobie liczenia składki. Tak jak pisaliśmy na innych stronach PZU S.A. wylicza składkę na podstawie sumy gwarancyjnej na jaką opiewa polisa. Oznacza to, że przewoźnik o wysokich obrotach, ale przewożący towary małej wartości zapłaci w PZU stosunkowo niewiele. Z kolei firma, która rozpoczyna działalność albo wykonuje niewiele przewozów, ale potrzebuje wysokiej sumy gwarancyjnej zapłaci znacznie więcej. Warto też podkreślić, że PZU (oprócz objęcia postoju poza parkingami strzeżonymi) nie żąda dodatkowej opłaty za ubezpieczenie ładunków podwyższonego ryzyka (elektronika, alkohol, tytoń itp.). Nie stosuje także udziałów własnych poza standardową kwotą 200€ (ta sama kwota obowiązuje w Ergo Hestia). Jeśli więc przewoźnik ma wysokie roczne obroty lub chce rozszerzyć zakres ubezpieczenia - warto wybrać PZU.

Ubezpieczenie OCP w Ergo Hestia niewiele różni się od PZU jeśli chodzi o zakres ochrony. Podstawowa różnica polega na sposobie wyliczania składki. Ergo Hestia kalkuluje swoje ryzyko na podstawie wielkości obrotów firmy zakładając, że przewoźnik o wyższych obrotach wykonuje więcej przewozów przez co wzrasta ryzyko szkody. Dlatego w Ergo Hestia korzystne oferty dostają mali przewoźnicy lub firmy dopiero rozpoczynające działalność. Firma stosuje również zwyżki za transport niektórych towarów, wprowadzając dodatkowo udziały własne - dlatego w niektórych przypadkach warto porównać ofertę Ergo Hestia z propozycją PZU.

Prosimy o zapoznanie się z artykułem, w którym szczegółowo porównujemy ubezpieczenia OCP przewoźnika w wersji krajowej i międzynarodowej. W razie pytań - jesteśmy do dyspozycji - zapraszamy do kontaktu.