Witamy!

Serdecznie zapraszamy do korzystania z naszych usług.

Nasza misja

Służyć naszym klientom wiedzą i doświadczeniem, zapewniając najlepszą ochronę ubezpieczeniową.

...co trzeba wiedzieć o OC przewoźnika

W Polsce dynamicznie rozwija się rynek usług transportowych - z roku na rok coraz więcej podmiotów wykonuje przewozy w ruchu krajowym i międzynarodowy. Mimo licznych barier wprowadzonych po wejściu naszego kraju do UE, nasi przewoźnicy obecni są na wszystkich drogach kontynentu, zdobywając zlecenia dzięki konkurencyjnej ofercie i wysokiej jakości świadczonych usług. Dzięki rozwojowi branży, wzrastają także inne dziedziny gospodarki bezpośrednio związane z transportem – od firm motoryzacyjnych, poprzez dostawców paliw, aż po firmy ubezpieczeniowe czy inne podmioty oferujące produkty dla przewoźników.

Kontrole prowadzone na drogach wymusiły konieczność posiadania dużo lepszego jakościowo parku samochodowego. Obecnie ciężko jest napotkać na głównych drogach mocno wyeksploatowane pojazdy, uginające się pod nadmiernym ciężarem. Poprawie uległy również warunki pracy kierowców, dzięki powszechnemu stosowaniu tachografów i kontrolom prowadzonym przez funkcjonariuszy ITD. Wzrasta również świadomość i wiedza na temat niezbędnych produktów ubezpieczeniowych. Pomimo braku formalnych przepisów, większość firm transportowych może wylegitymować się posiadaniem polisy OC przewoźnika. Jest to sytuacja częściowo wymuszona przez rynek, ponieważ trudno jest otrzymać zlecenie na przewóz ładunku bez ważnego ubezpieczenia. Posiadanie OC przewoźnika chroni zarówno zleceniobiorcę jak i właściciela ładunku, zapewniając wypłatę odszkodowania w razie kradzieży lub zniszczenia przesyłki.

Kupując OC przewoźnika można w tej chwili korzystać z oferty kilkunastu firm ubezpieczeniowych, które oferują produkty dostosowane do potrzeb przewoźników. Coraz większa konkurencja pozwala na uzyskanie korzystnych rabatów, często dochodzących nawet do kilkudziesięciu procent. Więcej na temat samego produktu można znaleźć w oddzielnym artykule o ubezpieczeniu OC przewoźnika.

Go back