Witamy!

Serdecznie zapraszamy do korzystania z naszych usług.

Nasza misja

Służyć naszym klientom wiedzą i doświadczeniem, zapewniając najlepszą ochronę ubezpieczeniową.

...ile kosztuje OC na ciągnik siodłowy?

OC na ciągnik siodłowy

Przedsiębiorcy prowadzący działalność polegającą na drogowym transporcie towarów obciążeni są znacznymi kosztami związanymi z ubezpieczaniem zarówno działalności jak i floty pojazdów wykorzystywanych do świadczenia usług. Właściwie dobrane ubezpieczenie pozwala w wyraźny sposób zminimalizować te koszty.

Zdarza się, że przewoźnicy nie chcą tracić czasu na poszukiwanie najtańszego ubezpieczenia i kupują OC na ciągnik siodłowy ciągle w tej samej firmie. Nie zdają sobie sprawy, że różnice w ofertach poszczególnych towarzystw ubezpieczeniowych mogą różnić się od siebie nawet 2-3 krotnie. Jest to efektem polityki, jaką prowadzą niektóre towarzystwa ubezpieczeniowe, które "nie chcą" ubezpieczać niektórych typów pojazdów stosując zaporowe stawki. Prowadzi to do tego, że nieświadomy przedsiębiorca ubezpiecza ciągnik siodłowy płacąc za OC 12.000zł podczas gdy u innego ubezpieczyciela mógłby otrzymać to samo ubezpieczenie za niecałe 3.500zł (czyli ponad 3 razy taniej!).

Co zatem zrobić, aby uniknąć przepłacania za OC ciągnika siodłowego? Przede wszystkim udać się do multiagencji oferującej produkty kilku towarzystw ubezpieczeniowych. Poza tym warto skontaktować się agencją specjalizującą się w obsłudze firm przewozowych, dzięki czemu przewoźnik otrzyma profesjonalne doradztwo w zakresie ubezpieczenia ciągników lub pojazdów ciężarowych. Na oddzielnej stronie prezentujemy więcej informacji na temat ubezpieczenia OC ciągnika siodłowego. Zapraszamy również do kontaktu w celu uzyskania bezpłatnej wyceny.

Go back