Witamy!

Serdecznie zapraszamy do korzystania z naszych usług.

Nasza misja

Służyć naszym klientom wiedzą i doświadczeniem, zapewniając najlepszą ochronę ubezpieczeniową.

...jak postępować w razie szkody komunikacyjnej?

Co robić w razie wypadku lub kolizji.

 

1. Niezwłocznie udziel pomocy ofiarom zdarzenia. Jeśli w wyniku wypadku ktoś został ranny, musisz udzielić mu pierwszej pomocy - wezwij również od razu pogotowie i policję. Pamiętaj, że do czasu przyjazdu policji nie wolno nic zmieniać na miejscu wypadku - jedyne co możesz zrobić to wyłączyć silniki w uszkodzonych pojazdach.

2. Spisz dane uczestników kolizji. Jeśli w zdarzeniu nie ma zabitych lub rannych - nie musisz wzywać policji. Pamiętaj o tym, aby uszkodzone pojazdy usunąć na pobocze lub najbliższy parking - tak, aby nie tamowały ruchu i nie stanowiły zagrożenia dla innych użytkowników drogi. Spisz dane uczestników kolizji - zanotuj numery rejestracyjne, marki i typy pojazdów. Przepisz również informacje z polisy OC - nazwę ubezpieczyciela, numer i datę ważności polisy. Spisz nazwiska i imiona kierowców, ich adresy i numery prawa jazdy.

3. Zanotuj dane świadków zdarzenia. Zeznania świadków mogą być pomocne w razie problemów z ustaleniem przebiegu kolizji lub uzyskaniem odszkodowania. Wystarczy, że zanotujesz imię i nazwisko, adres oraz numer telefonu.

4. Wspólnie z drugim uczestnikiem sporządź oświadczenie lub wypełnij gotowy formularz. Jeśli nie masz gotowego formularza wystarczy, że odręcznie napiszesz oświadczenie, które będzie zawierało:
- datę i miejsce zdarzenia
- dane wszystkich uczestników i ewentualnych świadków
- szkic wraz z opisem przebiegu zdarzenia
- opis uszkodzeń pojazdów
- wskazanie sprawcy zdarzenia
- podpisy uczestników i ewentualnych świadków

Wezwij policję tylko wtedy, jeśli:
- w wypadku są zabici lub ranni
- masz podejrzenia, że drugi uczestnik jest pod wpływem alkoholu lub środków odurzających
- drugi uczestnik nie ma ważnego OC lub badań technicznych
- nie możesz odczytać danych z dokumentów kierowcy lub pojazdu
- drugi uczestnik jest agresywny lub odmawia podania swoich danych

Jeśli ubezpieczyłeś się w naszej firmie - zawsze możesz liczyć na naszą pomoc w razie pytań lub wątpliwości - wystarczy zadzwonić. Możesz również skorzystać z infolinii towarzystwa ubezpieczeniowego - znajdziesz ją na polisie.

Go back